Jutro ruszy sezon na miejskich kąpieliskach

Wraz z wakacjami rozpocznie się w Opolu sezon na kąpiele pod chmurką. Jutro (21.06) o godzinie 10.00 otwarty zostanie basen Błękitna Fala oraz dwa miejskie kąpieliska – Bolko i Malina.

Basen letni będzie dostępny aż do końca wakacji –  od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 19:00, a w weekendy od 9:00 do 19:00.

Z myślą o komforcie najmłodszych klientów basenu, został odrestaurowany plan zabaw wraz z wymianą zabawek-bujaków, a maty na mokrej plaży, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, zostały wymienione na nowe – informuje Aleksandra Raś z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jutro rusza także sezon na miejskich kąpieliskach. Na obydwa kąpieliska został dowieziony piasek oraz wykonano standardowe prace porządkowe i przygotowawcze do sezonu, dodatkowo na Bolko został odrestaurowany pomost oraz wymieniona przebieralnia, dno akwenu oczyszczono z licznych śmieci. Na Bolko znajdą się dwa stanowiska z jedzeniem oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Obydwa kąpieliska są strzeżone – ratownicy na miejskich kąpieliskach będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów przez siedem dni w tygodniu od 10.00 do 19.00.

Dla mieszkańców przygotowano w trakcie sezonu wydarzenia i akcje.

Przy sprzyjającej pogodzie przez całe wakacje na Błękitnej Fali odbywać się będzie aqua zumba (soboty, godz.14.00). Planujemy również akcję Bezpieczne Wakacje z zaprzyjaźnionymi służbami, podczas której można będzie dowiedzieć się czegoś na temat udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań na kąpieliskach oraz zabezpieczenia domu przed wyjazdem na wakacje – wymienia Aleksandra Raś.

W planach jest również POOL PARTY – impreza na basenie z DJ-em oraz egzotycznymi konkursami – jak przechodzenie pod porzeczką (limbo). W sierpniu na Błękitnej Fali jak co roku we współpracy z Energetyką Cieplną Opolszczyzny rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej ECO Summer Cup 2024 w trzech kategoriach – kobiety, mężczyźni oraz mikst. Każdy może zapisać swoją drużynę, informacje są dostępne na stronie MOSiR i Facebook’u. Na basenie letnim atrakcją jest również na tor przeszkód, który został “uszyty na miarę” dla niecki 50 metrów, z zachowaniem wymaganych bezpiecznych odległości od krawędzi niecki ma 44 m długości, zawiera aż 12 elementów m.in zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, trampolinę i inne elementy wymagające zwinności.

Pracownicy MOSiR apelują o o dbałość o przestrzeń wspólną, zwłaszcza o tereny nieogrodzone, jak kąpielisko Bolko i Malina – nikt nie chce wypoczywać w otoczeniu śmieci i zniszczonych elementów małej infrastruktury.

Nasi pracownicy robią co mogą, w ostatnich latach doposażyliśmy Bolko w dodatkowe śmietniki, jednak problem leży gdzie indziej. Zauważyliśmy, że w niektórych miejscach śmietniki są przepełnione, podczas gdy te kilka metrów dalej są puste, dlatego prosimy o niekorzystanie z pełnych koszy, tylko zaniesienie śmieci kilka metrów dalej do pustego pojemnika – tłumaczy Raś. – Ponadto prosimy o używanie węzła sanitarnego zgodnie z przeznaczeniem, nieumieszczanie śmieci w toaletach i umywalkach, które przy nieodpowiednim korzystaniu szybko ulegają zapchaniu i awarii. Pamiętajmy, że grilla można używać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, dbajmy również o zieleń, sprzątajmy po swoich psach i nie zostawiajmy niedopałków. olicji lub straży miejskiej.

Warto pamiętać, że kamionka Piast (ul. Wapienna), Kamionka Silesia (ul. Kępska) oraz staw za kościołem w dzielnicy Nowa Wieś Królewska nie są kąpieliskami miejskimi. Są to miejsca bez dozoru ratowników, ze stromymi urwiskami blisko brzegu i bardzo niebezpiecznym zejściem do wody. Obowiązuje na nich zakaz kąpieli, a na przestrzeni ostatnich lat nie brakowało tragicznych zdarzeń związanych z utonięciami. Pływajmy więc w miejscach dozorowanych, przygotowanych do wypoczynku i bezpiecznych.

Najnowsze artykuły