Już jutro (26.01) opolanie za darmo pojadą na szczepienie

Rusza usługa darmowego transportu do punktów szczepień w Opolu. Jutro (26.01) z takiej możliwości skorzysta trzech pierwszych seniorów, którzy deklarują, że nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Bezpłatny transport przeznaczony jest dla mieszkańców miasta powyżej 70. roku życia.

Miasto Opole infolinię, pod którą seniorzy zamawiać mogą darmowy transport, uruchomiło w ubiegłym tygodniu w czwartek. Dwa numery telefonu czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy godzinami 8.00 a 18.00. Pracownicy infolinii odbierają każdego dnia około 50 połączeń, ale jak dotąd na darmowy dowóz do punktu szczepień zapisano 10 mieszkańców Opola.

– Dzwonią też seniorzy z innych miejscowości. O naszej infolinii informowały ogólnopolskie stacje, dlatego odbieraliśmy telefony m.in. ze Szczecina i Poznania. Pacjentów spoza naszego miasta nie możemy umawiać na darmowy transport. Umawiamy tylko mieszkańców Opola – zaznacza Tomasz Kunecki – pracownik Centrum Aktywizacji Seniorów w Opolu, obsługujący infolinię

Darmowy transport do punktów szczepień dedykowany jest przede wszystkim osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Na taki dowóz liczyć też mogą seniorzy powyżej 70. roku życia, który nie są w stanie samodzielnie zorganizować sobie transportu. WAŻNE! Aby umówić transport należy być już zapisanym na szczepienie i obok adresu zamieszkania podać datę i godzinę planowanego szczepienia oraz adres punktu szczepień.

Pod numerami telefonów 504 900 147 i 532 316 606 pracownicy CAS obsługujący miejską infolinię informują mieszkańców Opola m.in. o dokładnej lokalizacji punktów szczepień. Przekazują też informacje, jak umówić się na szczepienie. Ani CAS, ani gmina Opole nie mają jednak wpływu na dostępność samych szczepionek, kolejności szczepień i lokalizację punktów szczepień.