Już kursują! Ruszyło Centrum Przesiadkowe Opole Główne

Pierwsze autobusy rozpoczęły kursowanie do i z Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Dzisiaj o godzinie 6:23 na płytę dworca wjechał autobus PKS Nysa. Po zabraniu pasażerów ruszył w dalszą drogę. Nieco później na płycie pojawił się też autobus ABX2BUS, który realizował przejazd z Rudnik.

Wjeżdżało się bardzo wygodnie – mówi jeden z kierowców, którzy wykonali pierwsze kursy. – Przyjemny wjazd, zobaczymy, jak będzie z wyjazdem – dodaje. – Na razie tłoku nie ma, od dzisiaj jeździmy tylko my i chyba jeszcze jeden przewoźnik. Tłoczniej będzie od poniedziałku. Ważne, że jest nowocześnie i wygodnie.

12 grudnia na dworcu zatrzymywać się będą już wszyscy przewoźnicy realizujący połączenia przez Opole. Od jutra swoje kursy z centrum będzie realizowało OPKS. Wszystkie tymczasowe przystanki (przy ul. Duboisa i Armii Krajowej), z których korzystali podróżujący, będą wyłączone z użytkowania. Teraz autobusy będą zatrzymywać się na 8 stanowiskach wewnątrz dworca oraz 3 poza nim – 2 przy ulicy Armii Krajowej i 1 przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Armii Krajowej.

O poranku na dworcu pojawiły się osoby czekające na swoje połączenia. Opolanie zaznaczają, że takie miejsce w centrum miasta było potrzebne.

Dobrze, że mamy w końcu zadaszony dworzec autobusowy z prawdziwą poczekalnią – mówią. – Brakowało tego, szczególnie, że Opole jest miastem wojewódzkim. Czekamy teraz na otwarcie punktów gastronomicznych i usługowych. Oczekując na autobus może będzie można napić się ciepłej herbaty lub kawy. Cieszymy się, że są udogodnienia dla niepełnosprawnych, niewidomi mogą skorzystać ze specjalnych ścieżek, prowadzących na stanowiska autobusowe – przyznają.

Centrum Przesiadkowe Opole Główne powstało dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej. Kosz inwestycji to ok. 65 milionów złotych. Cały budynek ma powierzchnię 13 tysięcy metrów kwadratowych. Na parterze znajdują się poczekalnia i dworzec autobusowy, na piętrach – parking na 350 miejsc. W budynku będą działać też punkty handlowo-usługowe.

Aktualne informacje dotyczące odjazdów autobusów, a także regulamin dworca można znaleźć na profilu facebookowym Centrum Przesiadkowego Opole Główne.

 

Najnowsze artykuły