Już w niedzielę pospacerujemy szlakiem opolskich legend

Wraca jedna z ulubionych wakacyjnych atrakcji Opola. Wycieczki “Szlakiem Opolskich Legend” startują już w najbliższą niedzielę (07.07).

Z Opolem wiąże się wiele ciekawych, choć nie wszystkim znanych legend. Skąd wzięła się nazwa naszego miasta, kim była tajemnicza Biała Dama, Utopiec z Młynówki oraz czego strzegł czarny pies? Te a także inne legendy i tajemnice miasta można poznać podczas niedzielnych spacerów “Szlakiem Opolskich Legend”.

Każda wycieczka to opowieść w formule na pograniczu gry miejskiej, teatru ulicznego i happeningu, podczas którego uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. W role przewodników po szlaku legend wcielą się odpowiednio ucharakteryzowani członkowie Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Wspólnie z aktorami-przewodnikami będzie można odkryć tajemnice zjawy z prochowni Zamku Górnego, posłuchać legendy o Piernikarzu i o dżumie, która zmieniła oblicze miasta, a także o kościele, który powstał na miejscu karczmy, dziku księcia Władysława.

Spacery “Szlakiem Opolskich Legend” będą odbywały się w każdą wakacyjną niedzielę (07,14,21,28.07. oraz 04,11,18,25.08.). Zbiórka przy Wieży Piastowskiej o godzinie 12:00.

Obowiązkowa jest rezerwacja miejsc – wejściówek pod adresem: mantikora.opole@gmail.com

Najnowsze artykuły