Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku była odwiedzana tłumnie

Skoro festiwal w Opolu, to mnóstwo gwiazd nie tylko do obejrzenia, ale również spotkania. Dzięki „Kawiarence z Gwiazdami” organizowanej przez Muzeum Polskiej Piosenki artyści w weekend wyszli z amfiteatru i byli dostępni dla mieszkańców.

W kameralnej atmosferze na opolskim rynku można było posłuchać ciekawych rozmów prowadzonych przez popularną dziennikarkę muzyczną Marię Szabłowską, obejrzeć archiwalne materiały z festiwali opolskich i poprosić gwiazdę o zdjęcie lub autograf. W sobotę z zaproszenia skorzystali m. in. Danuta Błażejczyk, Stanisława Celińska, Halina Frąckowiak, Anna Świątczak, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk czy Andrzej Rybiński. Natomiast w niedzielę można było spotkać się choćby z Karoliną Lizner, Adą Rusowicz, Łukaszem Zagrobelnym czy Krzysztofem Jaryczewskim.

Atmosferę umilał i podgrzewał pianista Igor Przebindowski, grając opolskie przeboje i ilustrując konkursy dla zgromadzonych opolan. Rozgrzewaniem publiczności i wspólnym śpiewaniem na opolskim rynku dyrygować będzie Paweł Gołębski – konferansjer, prezenter i dziennikarz programów kulturalnych, informacyjnych oraz rozrywkowych.