Każdy może dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. W związku z tym tego dnia opolanie będą mogli spotkać się z Fundacją DKMS, by dowiedzieć się więcej o idei dawstwa szpiku i dołączyć do grona potencjalnych Dawców.

To międzynarodowe święto zainicjowano w 2014 roku, by szerzyć świadomość na temat tych chorób, ale także by pokazać solidarność z tymi, którzy by wrócić do zdrowia często potrzebują pomocy zgodnego dawcy szpiku. Jedną z form wspierania chorych na choroby hematoonkologiczne jest świadoma rejestracja jako dawca szpiku.

Tym samym w najbliższą sobotę w godzinach 10-18 na rynku przy charakterystycznych czerwono-białych stanowiskach Fundacji DKMS na mieszkańców czekać będą wolontariusze, którzy odpowiedzą na pytania, dotyczące idei dawstwa szpiku, a także przeprowadzą przez proces rejestracji osoby, które będą chciały dołączyć do grona potencjalnych Dawców szpiku.

Dzięki zaangażowaniu także i władz naszego miasta i mieszkańców, historie pacjentów oraz wiedza na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych docierają do społeczeństwa, stając się często impulsem do podjęcia świadomej decyzji o rejestracji w bazie Dawców szpiku, a co za tym idzie nadzieją dla chorych, którzy by żyć potrzebują zgodnego Dawcy szpiku!

Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl