REKLAMA

REKLAMA

Każdy może wziąć udział w treningach

Od najbliższej soboty 3 października rusza trzecia edycja programu „Sportowy Dzielnicowy”. Instruktorem prowadzącym zajęcia w Parku 800-lecia będzie zawodniczka short-tracku Politechniki Opolskiej, Magdalena Wilga.

Dotychczas w ramach „Sportowego Dzielnicowego” zajęcia odbywały się w pojedynczych dzielnicach Opola. Teraz ulega to zmianie, bowiem miejscem cosobotnich treningów będzie nowy Park 800-lecia położony przy moście im. Joachima Halupczoka, gdzie w sobotę o godzinie 10:00 odbędzie się zbiórka.

Będą to zajęcia rekreacyjno-sportowe, prowadzone w luźnej formie. Nie będziemy się ograniczać do jednej aktywności. Chciałabym pokazać jak najwięcej możliwości spędzania wolnego czasu na sportowo – opowiada Magda Wilga.

Pierwsze zajęcia rozpocznie 40-minutowa rozgrzewka, która będzie się składać z ćwiczeń dynamicznych i statycznych dostosowanych do poziomu grupy. – Do czasu przeznaczonego na rozgrzewkę chcę dodać zabawę ruchową na pobudzenie, przed przejściem do części głównej, w której ścieżkami parku 800lecia będziemy poruszać się w stronę Wyspy Bolko z kijkami do Nordic Walking – kontynuuje.

Trasa przewidziana jest na około 60 minut. Po powrocie do Parku 800-lecia przewidziane są ćwiczenia uspokajające organizm oraz niespodzianka. – Po pierwszych zajęciach chciałabym poznać opinię ćwiczących. Czy jest coś, co chcieliby robić na kolejnych zajęciach. Mamy mnóstwo pomysłów i możliwości, jakie dają nam chociażby siłownie w Parku Nadodrzańskim – kończy.

W zajęciach może wziąć udział każdy chętny. Są one bezpłatne.

Najnowsze artykuły