Kibic Odry Opole rusza na kolejną wyprawę

Roberta Ćwiklińskiego znają kibice nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Wszystko za sprawą „Kibicowskiej Wyprawy”, którą sam zainicjował i realizuje od siedmiu lat.

Tym razem w szczytnym celu przejedzie na rowerze 2,5 tys. km przez Czechy i Słowację. Ćwikliński rusza dzisiaj (14 lipca) z czeskiego Pilzna, a kończy w Koszycach na Słowacji  po 17 dniach. Po drodze tradycyjnie będzie zbierał koszulki drużyn piłkarskich z różnych miast, a następnie wystawi je na licytację. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu małego Ignasia. Kibic Odry Opole planuje zebrać 50 tys. zł dla chłopca, który cierpi na zespół Pradera-Williego, czyli „chorobę wiecznego głodu”. Mały Ignaś jest pod opieką wielu specjalistów.

Ćwikliński pomaga od 2014 roku. Podczas swoich podróży odwiedza stadiony piłkarskie i klubowe gadżety z autografami, które potem trafiają na aukcje.

– Poprzednia wyprawa, której celem było wsparcie domu dziecka w Szklarskiej Porębie, bardzo wiele mnie nauczyła. Wiele mi dała i przede wszystkim sprawiła, że nadal chcę to robić – mówi Robert Ćwikliński, który mieszka w Oławie.

Kluby sportowe, kibice oraz osoby chcący wesprzeć akcję mogą przekazywać pamiątki klubowe, które zostaną zlicytowane i przekazane na leczenie Ignasia. Pomagać można też poprzez zbiórkę na platformie siepomaga.pl

Całą akcję można natomiast śledzić na bieżąco na profilu facebookowym  Kibicowska Wyprawa