Kierowcy poszukiwani. MZK Opole szuka osób do pracy

20 etatów – tyle wolnych miejsc na stanowisko kierowcy autobusu ma przewoźnik miejski. Spółka zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji. Nie trzeba mieć prawa jazdy kategorii D.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia, a nieposiadające uprawnień do prowadzenia autobusów, mogą liczyć na pomoc w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji – mówi Ewelina Laxy z MZK Opole. – Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z panami, jak i z paniami, a także z emerytami. Praca nie musi być też w pełnym wymiarze godzin, oferujemy zatrudnienie w ramach umów cywilno-prawnych. Osoby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji, będą skierowane na rozmowę kwalifikacyjną. Potem przyjdzie czas na wdrożenie się do pracy, szkolenie z patronem, a następnie nowy pracownik już wyjedzie na swoją pierwszą trasę.

Miejski Zakład Komunikacyjny zatrudnia obecnie około 190 kierowców. Wśród nich jest 27 pań.

Coraz więcej kobiet decyduje się na prowadzenie naszych autobusów – przyznaje Ewelina Laxy. – Autobusy są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia prowadzenie tak dużej maszyny. Dodatkowo, zatrudnienie w MZK to gwarancja stabilnej pracy, a także różne możliwości związane ze sferą socjalną. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się dzwoniąc pod numer telefonu: 77 40 23 127 lub pisząc wiadomość e-mail na adres: kadry@mzkopole.pl.

Jak przyznaje Ewelina Laxy, sytuacja kadrowa kierowców jest trudna od kilku lat. Z podobnymi wyzwaniami mierzą się przewoźnicy w innych miastach kraju, a także za granicą.

Rekrutacja na to stanowisko jest otwarta. Oznacza to, że aplikować można na nie cały czas. Jeśli ktoś lubi prowadzić pojazdy, a za kółkiem czuje się jak „ryba w wodzie” – to praca właśnie dla niego – dodaje rzeczniczka MZK.

 

Najnowsze artykuły