Kino samochodowe w Opolu przyciągnęło widzów

Pod Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ruszyło kino samochodowe pod gwiazdami. Mimo niesprzyjającej aury komplet kinomanów obejrzał “Green Book”.

Na pierwszym pokazie zameldowało się 250 aut z Opola, regionu i ościennych województw. Tym samym wyprzedano wszystkie bilety, a dochód z imprezy przekazany zostanie na rzecz Laury Biel – małej mieszkanki Opola, która musi przejść operację serca.

Organizatorzy Miasto Opolu i Zakład Komunalny przygotowali pilotażowy seans, a ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem rozpoczęły się przygotowania do całego cyklu. Plan zakłada projekcje do końca wakacji. Filmy wyświetlane będą systematycznie, a niebawem pojawią się szczegółowe informacje, co do dat kolejnych seansów.

Na inaugurację „Kina pod gwiazdami” pokazana została produkcja amerykańskiego reżysera Petera Farelly’ego „Green Book”. Obraz wyświetlany był na ekranie 14×9 m2,  a dźwięk był emitowany na falach radiowych wprost do radioodbiorników w samochodach.

 

Kino samochodowe

Pogoda nie rozpieszczała 🌧, ekran nie chciał współpracować 🙃ostatecznie kierowcy zrobili użytek z wycieraczek, a problemy techniczne udało się pokonać i pierwsze kino samochodowe w Opolu to już historia. Publiczność dopisała, jest więc nadzieja, że po dopracowaniu technikaliów będziemy mieć w mieście nową atrakcję w starym stylu 📽

Opublikowany przez Czas na Opole Sobota, 23 maja 2020