Klub Ostroga zorganizował jeździeckie zawody w skokach

Ludowy Klub Jeździecki “Ostroga” na swoich obiektach przy ul. Wrocławskiej zorganizował pierwsze w tym sezonie jesiennym halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody. Była to III runda kwalifikacyjna do Halowego Pucharu Opolszczyzny.

W zawodach rozegranych zostało osiem konkursów (trzy towarzyskie i pięć regionalnych). Wystartowało 68 uczestników na 76 koniach, a ich zmagania oklaskiwała dość licznie zebrana publiczność. Gospodarzy z LKJ Ostroga reprezentowało 11 zawodniczek i jeden zawodnik. Zajmowali oni czołowe lokaty w różnych konkursach.

W najważniejszych konkursach triumfowali goście: Kamila Czartoryska (BPK) na klaczy Burzanna Di wygrała konkurs L (wysokość przeszkód 100 cm), a druga była Maja Chojnacka z Ostrogi na koniu Caprice de Campagne. Natomiast Dominik Słodczyk (KJ Zbrosławice) zwyciężył w konkursach P (110 cm) i N (120 cm) na koniu Carlos Else. Poza tym triumfował w konkursie N1 (125 cm) na koniu Quicky Z.

W tym ostatnim konkursie na najwyższych przeszkodach w czołówce byli reprezentanci Ostrogi. Przemysław Czekaj na koniu Quintus 93 zajął 2. miejsce, Natalia Nabiałczyk na koniu Olimpic Lady była czwarta, a Oliwia Śmigiel (koń Enduro N) zajęła 7. lokatę.

Kolejne zawody w Ostrodze odbędą się 16 listopada. Kibiców serdecznie na nie zapraszamy.

Najnowsze artykuły