Kochasz fotografować? Pokaż się!

Fotografujesz? Pochwal się swoimi pracami! Fundacja 2.8 zaprasza do udziału w konkursie „Pokaż się”. Zwycięski pomysł na wystawę otrzyma możliwość prezentacji podczas ‘Weekendu otwarcia” Opolskiego Festiwalu Fotografii, 1500 zł. i wiele nagród rzeczowych ufundowanych przez Cyfrowe.pl i firmę Newell.

To już 11. edycja konkursu, który jest otwarty do szerokiej grupy miłośników fotografii. Prace muszą być zgodne z hasłem tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii „nie/codzienność”.

– Przyjmowane będą wyłącznie projekty wystaw (nie pojedyncze fotografie), które mogą być już gotowe lub w trakcie finalizacji. Akceptujemy różnorodne techniki i formy artystyczne  – zaznaczają organizatorzy.

Do konkursu mogą zgłaszać się artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, zarówno tworzący w kraju, jak i za granicą. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w konkursie za zgodą osoby dorosłej lub opiekuna. Projekty, które były już wcześniej nadsyłane, będą ponownie dopuszczone do konkursu.

Zgłoszenia prac wraz z wypełnionym formularzem (www.offoto.pl) należy wysyłać na adres mailowy: kontakt@dwaosiem.pl do 10 lipca 2024 roku. Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10MB. Udział w konkursie jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Prace konkursowe oceniane będą przez komisję, w składzie której są: prof. Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury w Warszawie), Sławoj Dubiel (Fundacja 2.8) i Jarosław Respondek (Cyfrowe.pl).

– Jury oceni nadesłane prace pod kątem ogólnego wrażenia artystycznego, spójności z hasłem konkursu, zawartości merytorycznej, pomysłowości, nowatorstwa oraz staranności wykonania – informują organizatorzy konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz opublikowanie wyników nastąpi do 21 lipca 2024 roku na stronie www.offoto.pl. Wernisaż wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 14 września 2024 roku.

fot. Fundacja 2.8

Najnowsze artykuły