Kolejarz Opole gotowy do półfinału 2 ligi żużla

Znamy już awizowany skład na mecz żużlowców Kolejarza Opole w pierwszym półfinale 2 ligi. W jego ramach nasz team zmierzy się na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils.

Spotkanie zostanie rozegrane nietypowo, bo w poniedziałek, a początek zaplanowano na godz. 17. Wszystko przez zaplanowany na ten weekend finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W Niemczech wystąpić mają bowiem Mads Hansen i Mateusz Świdnicki z naszego zespołu oraz trio reprezentantów ekipy z Łotwy.

Tak czy inaczej miejscowi przeciwko opolanom wystąpią w krajowym zestawieniu. Do tego w takim samym składzie jak podczas ostatniego meczu rundy zasadniczej, w którym to mierzyli się właśnie z naszą ekipą. W nim to Kolejarz wygrał 46:44. Menadżer klubu z Opola również nie zdecydował się na zmiany personalne. Niemniej możliwe, iż w „puste miejsce” pojawi się Mateusz Świdnicki, którego wówczas zabrakło.

Tymczasem mamy świetną wiadomość dla tych, którzy patrzą także w dalszą przyszłość Kolejarza. Pełnoprawnym żużlowcem stał się bowiem niedawno Oskar Stępień. Opolanin zdał egzamin na licencję Ż i 250cc. Zarówno część praktyczną jak i teoretyczną.

AWIZOWANE SKŁADY
Kolejarz Opole:
1. Kamil Brzozowski
2. Oskar Polis
3. Jacob Thorssell
4. Mads Hansen
5. Andriej Kudriaszow
6.
7. Marcel Krzykowski

Lokomotiv Daugavpils:
9. Jewgienij Kostygow
10. Ricards Ansviesulis
11. Kjastas Puodżuks
12. Ernest Matiuszonok
13. Oleg Michaiłow
14. Francis Gust
15.