OK Bedmet Kolejarz Opole w finale!

Zespół Piotra Mikołajczaka zdeklasował Optibet Lokomotiv Daugavpils na swoim torze 68:22 i pojedzie w finale rozgrywek 2. ligi żużlowej przeciwko niemieckiemu AC Landshut Devils – Offizielle Seite

W niedzielnym meczu w Opolu dominacja naszego zespołu uwidoczniła się już od pierwszego biegu. Wygrana pary Mads Hansen/Mateusz Tonder 5:1 była jednym z jedenastu dubletów!

Po pierwszej serii czyli czterech wyścigach było już 19:5. Goście do końca meczu nie mieli żadnych argumentów na pokonanie opolan. Dowodem brak choćby jednego zwycięstwa indywidualnego czy parowego. Gdyby nie dwa defekty (Tonder i Hansen) będących na punktowanych miejscach zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe.

Przed biegami nominowanymi „Kolejarze” prowadzili najwyżej w tym sezonie na tym etapie meczu, aż 58:20. Dwa ostatnie wyścigi niczego nie zmieniły. Opolskie pary wyraźnie zwyciężały i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 68:22. Nie ma wątpliwości, że na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy naszego klubu.

Punkty dla Kolejarza zdobyli: Mateusz Toder 4, Jacob Thorssell 10, Mads Hansen 11, Andriej Kudriaszow 12, Oskar Polis 13, Mateusz Świdnicki 9, Bartłomiej Kowalski 9. Brawo!!! Gratulacje.