Kolejarz powraca do walki o awans do I ligi

OK Bedmet Kolejarz Opole dzisiaj (31.07) zainauguruje nowy sezon w II lidze. Opolscy żużlowcy na wyjeździe zmierzą się z RzTŻ Rzeszów.

Opolanie mają ambitne cele i zgłodniali walki wyczekiwali powrotu do rywalizacji na torze. Tym bardziej, że przygotowania odbyły się w cieniu pandemii, co dało się we znaki. Żużlowcy na tydzień musieli zawiesić treningi i odbyć domową kwarantannę. Następnie przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Cała załoga przeszła je pomyślnie – wyniki wszystkich były negatywne.

Mieliśmy kwarantannę tygodniową, także cały czas jesteśmy wybijani z rytmu – co wpadamy w dobre nastroje, jazdę, znowu nas wstrzymują, także ciężki czas przed nami. Będziemy spędzać na torze ile będziemy mogli. Do każdego meczu się będziemy przygotowywać w miarę możliwości perfekcyjnie. To ciężki rok, ale pandemia nie tylko nam popsuła przygotowania – tłumaczy menedżer drużyny Marek Mróz.

W zespole zaszły zmiany kadrowe, ale cel pozostaje bez zmian.

Doszło dwóch nowych zawodników – czekamy na potwierdzenie jeszcze z PZMot-u Sebastiana Niedzwiedzia i pozyskaliśmy Sam Mastersa. Fakt, że ubyli nam Artur Czaja i Jarek Krzywosz, którzy po prostu ze względów prywatnych zakończyli kariery. Doszło dwóch nowych z czego jestem zadowolony, bo rywalizacja wzrosła, więc każdy będzie miał się na baczności i przygotowywał należycie, żeby mógł jechać w meczu. Na 70 – lecie klubu chcemy awansować – dodaje Mróz.

Początek meczu w Rzeszowie – o godzinie 16.00. Opolanie rozpoczną sezon na stadionie przy Wschodniej 9 sierpnia, kiedy podejmą Wilki Krosno.

Najnowsze artykuły