Kolejarz ruszy w wakacje? Możliwe transmisje w Polsacie!

W poniedziałek 27 kwietnia odbyło się spotkanie Głównej Komisji Sportu Żużlowego z klubami pierwszo i drugoligowymi. Istnieje spora szansa, żeby rozgrywki, w których występuje Kolejarz Opole ruszyły wkrótce.Piotr Jankowski

Opolski Kolejarz potencjalnie miałby wznowić rozgrywki na początku sierpnia. Zainteresowani wystartowaniem w tym sezonie są włodarze większości klubów – zarówno tych większych, jak i mniejszych.

Przewodniczący komisji Piotr Szymański zdradził, że obecnie kluby prowadzą rozmowy z zawodnikami na temat kontraktów. Kluby sportowe są obecnie w bardzo trudnej sytuacji, dlatego muszą renegocjować umowy z zawodnikami. Aby liga ruszyła, niezbędne będzie porozumienie się w sprawach zarobkowych.

W związku z epidemią koronawirusa miasto zmuszone było do redukcji dotacji dla klubów o 1/3. W przypadku Kolejarza, kwota zmniejszyła się o 170 tysięcy. Oprócz tego bolesny jest także fakt, że jeśli sezon zostanie wznowiony, to zmagania toczyć się będą przy pustych trybunach. Pieniądze z biletów stanowią zazwyczaj około 30-40% budżetu klubów.

Dobrą informacją jest natomiast to, że transmisjami II ligi zainteresowana jest stacja telewizyjna Polsat, która dotąd transmitowała zmagania ekstraklasy. Sezon eWinner I ligi będzie można oglądać w Canal Plus. W związku ze stratą tych transmisji, Polsat jest bardzo zainteresowana transmitowaniem niższej ligi.

O ile kluby nie zarobiłyby na tym dużych pieniędzy, to miałyby szanse na pozyskanie nowych sponsorów, którzy reklamowaliby się w jednej z największych telewizji w kraju. Żużel w Opolu świętuje w tym roku 70-lecie. Nikt w Kolejarzu nie wyobraża sobie, żeby przy takim święcie, nie było można „objechać” sezonu.

Najnowsze artykuły