W szpitalu przy Witosa powstanie przychodnia lekarska

W ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w Opolu nowej przychodni lekarskiej. Miałaby działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Witosa, jako filia funkcjonującego przy ulicy Kościuszki ZOZ “Centrum”.

– Miasto, jako jednostka samorządowa, nie ma zbyt wielu obowiązków, jeśli chodzi o służbę zdrowia, ale jeśli mamy możliwość wparcia działań w tym zakresie, to oczywiście to robimy. Mieszkańcy dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Malinka zgłaszali nam potrzebę stworzenia punktu POZ, zatem wsłuchujemy się w ten głos. Nowa przychodnia pomoże rozładować nieco kolejki do lekarzy w mieście – tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

– Planowaliśmy utworzenie takiego punktu ze względu na zainteresowanie mieszkańców, ale trzeba było te plany odłożyć w czasie. Cieszę się, że dzięki sprawnej współpracy uda się przychodnię uruchomić. Szpital jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, jest też duży parking, który będzie oczywiście do dyspozycji pacjentów – zaznacza dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Dariusz Madera.

W nowej przychodni mieszkańców mają przyjmować lekarze interniści i pediatrzy. Docelowo filia będzie czynna od godz. 8.00 do 18.00.

– Mieszkańcy zyskają dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, ale dzięki zlokalizowaniu na terenie szpitala, także do specjalistycznej opieki – podkreśla prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Przychodnia ma powstać w ciągu kilkunastu miesięcy W przyszłorocznym budżecie miasta na ten cel zapisano milion złotych. Nad projektem pochyli się Rada Miasta podczas grudniowej sesji.

Najnowsze artykuły