Kolejna stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Opolu

Zakład Komunalny wychodząc naprzeciw ustawie o elektromobilności i wobec rosnącej popularności aut elektrycznych zakupił i udostępnił w Opolu urządzenie do ich ładowania.

Zamontowane zostało na parkingu przy ul.  Sienkiewicza 2 (przy punkcie socjalnym Polskiego Czerwonego Krzyża, vis a vis Solaris Center) i jest ogólnodostępne przez całą dobę. Usługa ładowania jest bezpłatna do końca 2019 roku, a kierowca musi być zaopatrzony we własny kabel do ładowania pojazdu.

Stacja Power EV to nowoczesny, zintegrowany system ładowania samochodów elektrycznych. W jego skład wchodzi ładowarka AC o mocy 22 kW (rodzaj prądu ładowania to AC trzyfazowy, moc – 22 kW, prąd ładowania – 32A, a napięcie ładowania – 400V AC). Zastosowano złącze IEC 62196-2-IIa – wersja z gniazdami oraz wtyk IEC 62196-2-IIb – wersja z przewodami.

Poza jednostką do ładowania, infrastruktura parkingowa zawiera automatyczne, zdalnie zarządzane blokady parkingowe oraz specjalne progi bezpieczeństwa.

Żeby skorzystać z bezpłatnej usługi ładowania należy zainstalować na telefonie aplikację mobilną POWER_EV lub zalogować się do PANELU KLIENTA na stronie www.dopower.pl. Można też na miejscu zeskanować kod QR. Za każdym razem należy postępować zgodnie ze wskazówkami.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu wybieramy lokalizację ładowarki (Opole, ul. Sienkiewicza 2) i rezerwujemy. Od tego momentu mamy 15 minut, aby dotrzeć na miejsce i rozpocząć ładowanie. W przypadku, kiedy ładowarka jest zajęta otrzymamy stosowny komunikat o godzinie, kiedy będzie wolna. Przy stacji ładowania po kliknięciu Start Session opuści się blokada wjazdu. Z kolei po zakończeniu ładowania i opuszczeniu stanowiska należy wcisnąć END SESSION.

Przypomnijmy, że ogólnodostępne staje ładowania pojazdów elektrycznych działają m.in na Placu Wolności (stanowisko powstało z inicjatywy ECO S.A.) oraz przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej 158.

Najnowsze artykuły