Kolejna wielka inwestycja w CTPark Opole

Największy deweloper magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej znów inwestuje w Opolu. Tym razem chodzi o czwarty budynek, który stanie w CTPark Opole. Zapewni on 20 000 m2 powierzchni użytkowej.

Inwestycja opiewa na 12 milionów euro – mówi Anna Piasecka, Country Head CTP w Polsce. – Budowa zapewni kolejne 20 000 m2 powierzchni z certyfikatem BEEAM dla logistyki, bądź też lekkiej produkcji. Prace budowlane mają potrwać do końca roku – dodaje.

CTP świetnie rozwija się w Europie, dzięki dobrej lokalizacji w Opolu. Anna Piasecka potwierdziła również, że sukcesy firmy w Opolu sprawiły, że planowane są inwestycje w kolejnych miastach. Między innymi w Warszawie i Katowicach.

CTPark ma doskonałe położenie geograficzne w połowie drogi między Katowicami a Wrocławiem, zaledwie 56 km od granicy z Czechami i posiada bezpośrednie połączenie z Niemcami autostradą E40, a także znajduje się na terenie Opolskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zapewnia atrakcyjne zachęty w podatku dochodowym od osób prawnych – podkreślają eksperci.