Kolejne gwiazdy pojawią się w słynnej opolskiej Alei. Odsłonięcie już w niedzielę

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim Rynku wzbogaci się o dwa nazwiska. Do grona uhonorowanych dołączą Zenon Laskowik oraz Agnieszka Osiecka. Trwają przygotowania gwiazd z brązu i miejsca ich wmurowania.

Wymienionych osób chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – to ikony polskiej kultury, niewątpliwie przez swą twórczość związane z naszym miastem. Minispektakl „S tyłu sklepu” Zenona Laskowika wystawiony na deskach opolskiego amfiteatru oraz liczne teksty piosenek Agnieszki Osieckiej wyśpiewane na opolskiej scenie – wszystko to na stałe wpisuje się w historię festiwalowego Opola.

Odsłonięcia gwiazd zaplanowano na niedzielę (21.05), nastąpią odpowiednio o godzinie: 14.00 (gwiazda Zenona Laskowika) oraz 14.30 (gwiazda Agnieszki Osieckiej) a towarzyszyć im będzie oprawa muzyczna przygotowana przez Akademicki Chór  Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej. W niedzielę również będziemy gościć na głównej scenie Agatę Passent, córkę Agnieszki Osieckiej. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Podczas Dni Opola planowano także odsłonięcie gwiazdy Jacka Fedorowicza, jednak z powodu  niedyspozycji satyryka nastąpi ono w innym terminie.

 

 

Najnowsze artykuły