Kolejne obostrzenia rządu w związku z koronawirusem!

Zamknięte parki, bulwary, miejsca rekreacji. Wyznaczone godziny w sklepach tylko dla seniorów. Zakaz wypożyczania rowerów i odwołanie zabiegów rehabilitacji. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia, które mają pomóc w walce z wirusem. Na wtorkowej konferencji prasowej (31.03) premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim ogłosili, że konieczne są kolejne restrykcje.

Wraz z początkiem kwietnia w sklepie będzie mogło przebywać w jednym momencie maksymalnie trzy razy więcej ludzi, aniżeli kas. Oznacza to, że w sklepach, które mają pięć kas, będzie mogło przebywać 15 klientów. W godzinach 10:00 – 12:00 sklepy będą otwarte tylko dla seniorów powyżej 60. roku życia.

Ponadto w weekendy zamknięte zostaną sklepy budowlane. Całkowicie zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe, poza tymi, które są miejscami kwarantanny. Punkty usług kosmetycznych, jak i fryzjerskich również zostają zamknięte.

Wśród obostrzeń znalazło się także to, że z domów będziemy mogli wychodzić jedynie pojedynczo. Tyczy się to nawet wyjść rodzinnych, podczas których będziemy musieli zachować dwumetrowy odstęp (z wyjątkiem opieki nad dzieckiem i osobami niepełnosprawnymi). Wprowadzono również zakaz wypożyczania rowerów miejskich.

Odwołane zostały także rehabilitacje, które ze względu na stan zdrowia w danym momencie nie są niezbędne.

 

Najnowsze artykuły