Kolejne opolskie firmy z laurem jakości

Podczas gali wieńczącej XVIII edycję konkursu organizowanego przez Opolską Izbę Gospodarczą przyznano nagrody najlepszym w regionie.

Konkurs jest organizowany już od 2004 roku, a nagroda jakości przypada firmom profesjonalnie zarządzanym, dbającym o jakość usług, inwestującym w zespół i podnoszącym kwalifikacje. W tej edycji laureatem został między innymi Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu, a miejska spółka otrzymała prestiżowy tytuł jednej z wyróżniających się na opolskim rynku firm, które stanowiąc wzór dla innych i są jednocześnie wizytówką województwa.

Działania MZK ukierunkowane są na zapewnienie jak najwyższego poziomu świadczonych usług i zadowolenia klientów, zarówno w obszarze lokalnego transportu zbiorowego, jak i w zakresie diagnostyki, obsługi i naprawy pojazdów mechanicznych oraz innych. Dzięki współpracy z Gminą Opole oraz realizowanym kolejno inwestycjom, Spółka przeszła ogromną przemianę stając się nowoczesnym i innowacyjnym przewoźnikiem stawiającym na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej dbałości o środowisko.

Przed MZK kolejne wyzwania, w tym realizacja wspólnie z Miastem Opole projektu „Elektromobilne Opole”, dzięki któremu zostaną pozyskane pierwsze we flocie akumulatorowe autobusy elektryczne, dostosowane do ładowania szybkiego z wykorzystaniem ładowarki pantografowej oraz w technologii plug-in. Będzie to nowość w naszym mieście i jednocześnie podkreślenie prowadzonej przez Miasto Opole niskoemisyjnej polityki transportowej.

Laur jakości trafił też do innych firm i jednostek z Opola: Politechniki Opolskiej (państwowa uczelnia techniczna), firmy Nordis (producent lodów, warzyw i owoców mrożonych oraz produktów kulinarnych), Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu (od wielu lat placówka jest w pierwszej 20 najlepszych techników w Polsce i jest najlepszą szkołą techniczną w województwie opolskim) oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu (jednostka diagnostyczno-lecznicza oraz konsultacyjna dla pacjentów z całego kraju udziela świadczeń zdrowotnych w powiązaniu z realizacją zadań dydaktycznych i badawczych oraz promocją zdrowia).