Kolejne przypadki koronawirusa i kwarantanna w opolskich placówkach

Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa. Tym razem tyczy się to jednego z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20, pracownika Żłobka nr 2 oraz podopiecznej warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

W PSP20 koronawirus pojawił się w ubiegłym tygodniu, kiedy to do szkoły przyniosła go nauczycielka języka niemieckiego. Sanepid zdecydował się wysłać na zdalną naukę 138 uczniów. Nie zostali oni poddani kwarantannie, a nadzorowi epidemiologicznemu. Teraz, gdy u jednego z uczniów klasy siódmej potwierdzono COVID-19, na kwarantannę wysłano 37 osób wraz z rodzinami. Potrwa ona do 26 września.

W żłobku nr 2 sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. Obecnie służby prowadzą wywiad i postępowanie epidemiczne. Kwarantannie poddani zostali wszyscy podopieczni tej placówki i opiekunowie wraz z rodzinami. Izolacja domowa potrwa do 28 września.

Kwarantannie poddano też grupę z warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Dom w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy ul. Mielęckiego 4a w Opolu. U jednej z podopiecznych zdiagnozowano koronawirusa, a na kwarantannę zostało skierowanych trzech pracowników WTZ i 17 uczestników zajęć, w tym 2 podopiecznych ŚDS i 2 pracowników ZAZ. Od dnia 21.09.2020r. do 25.09.2020r. zawieszone zostały zajęcia pracowni Artystycznej WTZ. Pozostałe pracownie realizują program terapeutyczny zgodnie z planem oraz zgodnie z przyjętymi procedurami

Od początku roku szkolnego koronawirusa potwierdzono już w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.

Najnowsze artykuły