Kolejne uliczki w centrum będą wyremontowane

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na modernizację kolejnych dróg w okolicach placu św. Sebastiana. Powstaną też też chodniki.

Po rozstrzygnięciu postępowania przebudowana zostanie ulica Malczewskiego pomiędzy Osmańczyka, a placem św. Sebastiana. Wyremontowana zostanie jezdnia i chodniki. Ma zniknąć dziurawy asfalt i odsłonięta zostanie kostka. Jej ubytki zostaną uzupełnione nową, a cała nawierzchnia zostanie wyrównana i nawiązywać będzie do tej położonej na ulicy Staromiejskiej. Prace obejmą także ulicę Krupniczą na dwóch odcinkach – od Malczewskiego do Staromiejskiej oraz między Książąt Opolskich, a Koraszewskiego. Tu także oprócz jezdni przebudowane zostaną chodniki.

– Dziś problemem w tych miejscach są nierówności. Dlatego kostkę trzeba będzie zdjąć, a potem ułożyć od nowa. Bruk, który będzie się nadawał, zostanie ułożony ponownie – wyjaśnia Adam Leszczyński, rzecznik MZD Opole.

W efekcie cały obszar zyska nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Stary asfalt i betonowe płytki zastąpi kamienna kostka, która podkreśli historyczny charakter ul. Malczewskiego oraz Krupniczej i będzie bardziej pasowała do pobliskiego pl. św. Sebastiana oraz ulic: Osmańczyka i Staromiejskiej.