Kolejni testerzy atrakcji wyłonili swoje turystyczne typy

Tym razem w rolę testerów wcieliła się rodzina państwa Wójcików, w składzie Małgorzata i Tomasz z dziećmi Hanią i Wiktorem. Rodzina przyjechała do Stolicy Polskiej Piosenki z Goszcza wybierając z checklisty trzy największe opolskie atrakcje.

Testerzy zwiedzali Opole przez 3 dni (od piątku do niedzieli). W związku z trwającą Nocą Kultury rodzina uczestniczyła także w wydarzeniach plenerowych.

– Udało nam się wziąć udział w wydarzeniu „Gwieździsta noc w Miejscu X”, gdzie każdy z nas mógł namalować swoją planetę farbami ultrafioletowymi. Podobała nam się Big Bike Orchestra i koncerty w plenerze – opowiada pani Małgosia.

Wraz z przewodnikiem państwo Wójcikowie odwiedzili m.in: Muzeum Polskiej Piosenki z Amfiteatrem, ZOO Opole, Wieżę Piastowską oraz Muzeum Wsi Opolskiej.

Cała rodzina wystawiała oceny i jednogłośnie na miejscu pierwszym wybrali dwie atrakcje. – Zdecydowanie Muzeum Wsi Opolskiej, do którego na pewno wrócimy z rodziną i znajomymi – przyznała testerka. – Uważam, że takie miejsca powinny odwiedzać uczniowie w ramach wycieczek szkolnych, bo to świetna lekcja historii. Wiktor dzwonił w trakcie zwiedzania do babci, pytając, czy ona pamięta te czasy. 

Numerem jeden ex aequo było ZOO za dużą ilość małp i bardzo dobry pomysł z godzinami karmień zwierząt, dzięki którym mogli je zobaczyć w ich naturalnym środowisku. Na drugim miejscu wskazali Kamienicę Czynszową, a na trzecim – Wieżę Piastowską.

Testerzy zwrócili również uwagę na to, że w mieście jest mnóstwo małych przestrzeni, które są wyjątkowo urokliwe. Jednym z nich był Most Groszowy czy Skwer Artystów przy Uniwersytecie.

Ostatnia testerka, pani Nikola Gontarz z Gdańska, odwiedzi Opole pod koniec lipca.

Najnowsze artykuły