Kolejny dar WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Dwa wysokospecjalistyczne łóżka, warte około 30 tysięcy złotych, trafiły na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków. To kolejny dar dla Opola od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– To kolejne dary, które trafiają na oddział i za które jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki takim łózkom poprawia się komfort pacjentów, a praca personelu staje się łatwiejsza. Trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie naszego oddziału bez sprzętu z czerwonymi serduszkami – mówi Wojciech Walas, kierownik oddziału.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków przy ul. Witosa jest największym beneficjentem Fundacji, ale podarowany przez lata sprzęt znajduje się też na innych oddziałach USK Opole. System monitorujący, inkubatory, respiratory czy ultrasonograf, a także pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, pulsoksymetry, aparaty EKG, materace grzewcze żelowe dla dzieci i noworodków, kardiomonitory, urządzenie do dekontaminacji wnętrza karetki N. To wszystko trafiło do szpitala przy w ostatnich latach.

– Otrzymaliśmy w ciągu tych wszystkich lat dary za około 4 miliony złotych. To specjalistyczny sprzęt do leczenia, ale nie tylko, bo też taki, który ułatwia pobyt rodziców przy chorych dzieciach. Na oddziałach pojawiło się między innymi 47 rozkładanych foteli – dodaje Dariusz Madera, dyrektor generalny szpitala.

Najwięcej sprzętu otrzymał Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków, który jest jedynym tego typu w województwie. Znajduje się w nim 13 stanowisk intensywnej terapii.

Fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Najnowsze artykuły