Kolejny etap łagodzenia obostrzeń od 18 maja!

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni.

Od tego samego dnia z transportu publicznego będzie mogło korzystać więcej osób. Od najbliższego poniedziałku otwarte mają zostać także lokale gastronomiczne, bary, jak i kawiarnie.

Od poniedziałku 18 maja na boiskach pełnowymiarowych będzie mogło przebywać więcej osób – 22 zawodników i czterech trenerów. Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach z kolei maksymalnie 14 osób wraz z dwoma trenerami.

Od 25 maja mają być prowadzone zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 szkół podstawowych, a od 1 czerwca możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami.

Zmniejszono również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2.

Przedłużono z kolei kontrole na granicach. Do 12 czerwca.

Najnowsze artykuły