Kolejny przypadek COVID-19 w szkole w Opolu

Tym razem sprawa dotyczy szkoły podstawowej. Jeden z uczniów klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Polskich Olimpijczyków w Opolu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W poniedziałek rodzice ucznia poinformowali wychowawcę, że są zakażeni koronawirusem. Decyzją sanepidu cała rodzina została poddana kwarantannie, a uczeń szóstej klasy PSP 2 przeszedł test na obecność COVID-19. Wynik okazał się pozywany.

Szkoła wdraża procedury, jakie standardowo stosuje się w takich przypadkach. Poinformowani zostali rodzice, a wszyscy uczniowie klasy, do której uczęszczało zakażone dziecko poddani zostali kwarantannie. W sumie na 10-dniową kwarantannę, która rozpoczęła się w piątek 11 września, zostało wysłanych 29 uczniów i 12 nauczycieli wraz z rodzinami. Szkoła przygotowuje się do wdrożenia trybu hybrydowego. To jak dotąd pierwszy przypadek zachorowania w PSP nr 2, w której uczy się 743 uczniów w dwóch lokalizacjach.

To zarazem trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w szkołach w Opolu od początki roku szkolnego. Wcześniej pozytywny wyniki testu na COVID-19 otrzymał uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych. Po przebadaniu klasy do której uczęszczał i nauczycieli okazało się, że nie ma tak kolejnych przypadków zakażenia. Klasa wróciła do nauki w szkole. Na kwarantannie wciąż przebywają natomiast uczniowie klasy maturalnej z Technikum Elektrycznego, dyrekcja czeka na wyniki testów.  

Najnowsze artykuły