Kolejny pumptrack powstaje w Opolu

Do tej pory takie specjalne tory rowerowe powstały m.in. w przy Toyota Park, w Czarnowąsach, Bierkowicach czy przy Gajowej. Kolejny będzie gotowy już niedługo przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor pozwalający na jazdę rowerem, hulajnogą czy na rolkach. Zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. Pierwsze takie obiekty powstały na przełomie lat 70 i 80 w USA jako tory do jazdy na BMXach. Z kolei w Opolu pierwszy pumptrack zbudowano kilka lat temu i tego czasu powstają kolejne w różnych dzielnicach miasta. Tor składa się z zakrętów i muld i pozwala na jazdę dookoła. Po pumptrackach, które powstały m.in. przy Toyota Parku czy w Czarnowąsach, wkrótce otwarty będzie kolejny. Tym razem na Półwsi u zbiegu ulic 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Miłej i Dobrej.

Oprócz samego toru dla rowerzystów i rolkarzy o długości blisko 80 metrów, powstanie także plac do wypoczynku z ławkami. Będzie także stojak na rowery, kosz na śmieci do selektywnej zbiórki odpadów oraz oświetlenie. Prace mają się zakończyć na początku maja. Koszt to blisko 130 tys. złotych. Pumptrack sfinansowało Rada Dzielnicy XII – Półwieś.

Najnowsze artykuły