Kolejny festiwal dla rajdowców 27 września

Automobilklub Opolski zaprasza wszystkich uczestników nieposiadających licencji sportu samochodowego i miłośników motoryzacji na 51. Rajd Festiwalowy, który odbędzie się w niedzielę 27 września. Tym razem jako Super Sprint. Będzie to też druga runda cyklu Proto Cars Rally Challenge.

Na uczestników czeka próba sprawnościowa o długości 2 km o nawierzchni asfaltowej przejeżdżana trzykrotnie. Jest ona zlokalizowana w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego i nowo zbudowanego węzła drogowego będącego skrzyżowaniem ul. Wrocławskiej i Obwodnicy Piastowskiej. Rozpoczęcie rywalizacji (start pierwszej załogi) jest planowane na godz. 12:00.

W przeszłości imprezę wygrywali tacy kierowcy jak m.in. Marian Bublewicz, Bogdan Herink, Paweł Dytko, Marek Gieruszczak, Tomasz Kuchar, Andrzej Białowąs, Mirosław Krachulec, Leszek Korzanowski, Marek Kusiak czy też Gracjan Grela.

Zgłoszenia trwać będą do czwartku 24 września do godz. 20:00, a do obsadzenia czeka 70 miejsc na liście zgłoszeń. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Więcej informacji jest dostępnych na stronach www.rajdfestiwalowy.pl i www.automobilklub.opole.pl.

Najnowsze artykuły