Kolejny rekord zakażeń! Lockdown kolejnym krokiem?

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia ujawnił w Radiowej „Trójce”, że padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem podczas czwartej fali pandemii. Tylko w województwie opolskim potwierdzono 707 zakażeń. Kolejnym krokiem będzie drastyczne zaostrzenie obostrzeń?

– Koronawirus w Polsce przyspiesza. W czwartek 18 listopada mamy 24 882 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce. 370 osób przegrało walkę z COVID-19 – mówił Waldemar Kraska, który podkreślił również, że w ciągu ostatniej doby wykonano niemal 100 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

– Widzimy, że nowych przypadków, ale i osób objawowych przybywa. To ma efekt – pojawiają się kolejne osoby z COVID-19 w polskich szpitalach, w ciągu ostatniej doby przybyło prawie 400 nowych. Hospitalizowane jest 15 713 osób – dodał.

Sytuacja w kraju nie wygląda dobrze. Na 21 692 łóżka covidowe, 15 713 z nich jest zajętych. Jeśli chodzi o respiratory, to na 1991 zajętych jest 1345. W całym kraju na kwarantannie przebywa obecnie 503 419 osób.

Niewykluczone, że jeśli tendencja wzrostu zakażeń zostanie utrzymana, to rząd zdecyduje się na zaostrzenie obostrzeń. Niewykluczone, że jednym z pierwszych ruchów będzie wprowadzenie zdalnego nauczania wśród studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Na taką decyzję zdecydował się już chociażby Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, który od dziś do 15 grudnia wszystkie zajęcia na pewno będzie prowadził zdalnie.