Kolejny sukces „łowców głów”

“Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 28-latka. Mężczyzna cztery lata temu spowodował pod wpływem alkoholu wypadek, w którym ciężko ranna została osoba.

Mężczyzna uciekł z miejsca nie czekając na przyjazd policjantów. Nie udzielił też żadnej pomocy rannym, nie wezwał nawet na miejsce pogotowia ratunkowego. Policjanci jednak szybko go namierzyli. Mieszkaniec Opolszczyzny postanowił walczyć z interweniującymi policjantami, stawiając czynny opór. Ostatecznie został zatrzymany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, którego konsekwencją był ciężki uszczerbek na zdrowiu, ucieczkę z miejsca i nie udzielenia pomocy oraz wywierania wpływu przemocą na czynności policjantów.

Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna usłyszał wyrok 5 lat więzienia. Nie zamierzał jednak poddać się karze. Nie stawił się w zakładzie karnym i zniknął ze swojego miejsca zamieszkania. Gdy z materiałów operacyjnych było jasne, że mężczyzna uciekł z Opolszczyzny, sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Za 28-latkiem został wystawiony list gończy.

“Łowcy Głów” namierzyli poszukiwanego mężczyznę we Wrocławiu. To tam przeprowadził się, chcąc uniknąć odpowiedzialności. Został zatrzymany na jednej z ulic miasta. Widokiem policjantów był zupełnie zaskoczony.

Najnowsze artykuły