Kolejny sukces Teatru Lalki i Aktora!

Spektakl „Wielkie mi Coś” Teatru Lalki i Aktora znalazł się w finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Komisja Artystyczna, wybrała do finału konkursu tylko 11 realizacji polskiego dramatu współczesnego, po obejrzeniu aż 94 przedstawień. Najlepsze powalczą jesienią o nagrodę główną i nagrody indywidualne.

Komisja wskazała także 48 spektakli, które otrzymają prawo do refundacji kosztów produkcji. W tym zestawieniu również znajdują się dwa tytuły Teatru Lalki i Aktora: ponownie „Wielkie mi Coś”, a także „Tchórzofretka”.

O dalszych losach spektaklu i decyzjach Komisji Artystycznej będziemy informować. Przypomnijmy, że dwa lata temu „Zagubiony chłopiec” zdobył Grand Prix 24. edycji tego prestiżowego Konkursu.

 

„Wielkie mi coś”

tekst i reżyseria Marta Guśniowska, scenografia Pavel Hubička, muzyka Piotr Klimek, projekcje Marcin Pawełczak. OBSADA: Agnieszka Zyskowska-Biskup, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Krzysztof Jarota, Andrzej Mikosza, Tomasz Szczygielski, Andrzej Szymański.

Dziewiętnastego kwietnia, o godzinie dwudziestej trzeciej dwadzieścia, Słoń Pistacjusz połknął Księżyc. Tak zaczyna się historia – opowieść o Słoniu, który niechcący połknął księżyc, o Wilku, który próbuje ów księżyc odzyskać i o Edgarze, Najmniejszym Ziarenku Piasku, przekonanym, że zostało stworzone do rzeczy wielkich.

Fot. Grzegorz Gajos

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły