Ponad 35 tys. zł zabrano podczas koncertu „Opole dla Ukrainy”

35 600 zł zebrano w ramach specjalnego koncertu „Opole dla Ukrainy”, który odbył się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. ze sprzedaży biletów 27 350 zł i z licytacji 8250 zł. Całkowity dochód został przekazany fundacji HumanDoc na pomoc w Ukrainie.

Co ciekawe impreza była całkowicie oddolną inicjatywą muzyków i artystów z Opola i okolic. Na scenie wystąpili ludzie związani z naszym regionem. Począwszy od takich kapel jak Piersi, Ravel, Lemoniada, poprzez duety: Jarecki & BRK, Sylwia Gawłowska i Waldek Orłowski, Elżbieta Łoboda i Danka Plotnik, Łukasz Szuba i Daria Pakosz, skończywszy na solistach: Michał Bober, Basia Beuth, Natalia Gosztyła, Piotr Jurkowski, Magdalena Krzemień, Anna Malek czy Natalia Zastępa.

Towarzyszyli im muzycy w składzie: Kuba Mitoraj, Dalibor Drčelić, Krzysztof Imiołczyk i Grzegorz Sulikowski, a także aktorzy Teatru im. J. Kochanowskiego oraz Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. A.Smolki oraz polsko-ukraiński chór, złożony z głosów opolan i obywateli Ukrainy.

Jak wyliczono zresztą na stronie poświęconej tej inicjatywie wzięło w niej udział: 75 wokalistów i muzyków, sześciu aktorów, 147 chórzystów, pięciu realizatorów dźwięku i światła, 25 wolontariuszy, dwóch prowadzących, cztery makijażystki, jedna fundacja, pięciu fotografów i kamerzystów, 28 sponsorów, dwie instytucje wspierające, jedna instytucja współorganizująca i cztery szalone organizatorki.

Bilety na to wydarzenie sprzedawano w formie „cegiełki” w dwóch cenach – 50 zł i 100 zł, a do tego w trakcie koncertu odbyły się różnego rodzaju licytacje.

– Jeszcze raz dziękujemy za Wasze otwarte serca. Dzięki Waszej pomocy uratowaliśmy wiele istnień ludzkich. Jest to dla nas największa nagroda za trud i wysiłek włożony przez 305 osób i podmiotów w organizację tego wydarzenia – napisała na portalu społecznościowym facebook Natalia Gosztyła czyli jedna z organizatorek, a przy tym solistka. – Z każdym dniem potrzeby za naszą wschodnią granicą są coraz większe, dlatego prosimy, aby Wasze wsparcie nie skończyło się na udziale w Koncercie. Wciąż zachęcamy do wpłat na zrzutkę Fundacji HumanDoc.

Całość środków zebranych z biletów oraz licytacji podczas koncertu zostanie przekazana na rzecz tej organizacji i wykorzystana do bieżącego wsparcia humanitarnego na terenach Ukrainy. Zostaną z nich zakupione lekarstwa, specjalistyczne materiały opatrunkowe, sprzęty elektroniczne potrzebne do kontaktu z ludźmi, żywność, benzyna…

Więcej pod linkiem -> https://zrzutka.pl/6phj34?fbclid=IwAR0ZoroTo5Etwp32XUUkuSa6EoFKinVKWQqi3HhW884HC0T8aaYDd9Ti2_U