Koncerty promenadowe co tydzień w lipcu i w sierpniu

Jak przystało na Stolicę Polskiej Piosenki nasze miasto także i w letnie niedziele będzie miało sporo do zaoferowania w tej kwestii. Co tydzień, przez dwa najbliższe miesiące,na placu Wolności będą odbywały się, tradycyjne już, koncerty promenadowe.

Inaugurację – pod nazwą „Jazz Time” – zaplanowano na sobotę o godzinie 17.30, a wówczas to wystąpi zespół z Kluczborka Big Roll Band i goście. Tydzień później, w 25 rocznicę Wielkiej Powodzi, usłyszymy dwa koncerty: „Cicha woda…klasycznie” w wykonaniu kwartetu smyczkowego Opole Quartet (godz. 17) oraz „Cicha woda… rozrywkowo” zespołu Take Style (godz. 18).

Na 17 lipca również przewidziano dwa występy, a na scenie o godz. 17 zaprezentuje się najpierw Łukasz Szuba z zespołem, a o godz. 18.30 Grażyna Łobaszewska i Ajagore ze specjalnym recitalem „50 lat na scenie”. Z tym występem wiąże się jeszcze jedną uroczystość, mianowicie odsłonięcie gwiazdy wokalistki na opolskim rynku.

Na 24 lipca o godz. 17.30 zaplanowano wydarzenie „Muzyka Świata” w wykonaniu Orkiestry Dętej z Białej. Natomiast w ostatni weekend tego miesiąca dwa wydarzenia: od godz. 17 kwartet smyczkowy Angelus wystąpi z programem „Angelus Klasycznie”. Z kolei 60 minut później Danka Płotnik z zespołem zaprezentują „Przeboje opolskiego festiwalu”.

W sierpniu scenę „opanują” artyści z Opola. Siódmego dnia tego miesiąca zaprezentują się Kamila i Tomek czyli muzyczny duet zarówno w życiu, jak i w muzyce. Kolejna niedziela to czas Natalii Gosztyły, 21 sierpnia natomiast znowu duet, aczkolwiek tym razem Katarzyna Puma-Piasecka i Krzysztof Puma-Piasecki. Na finał przygotowano z kolei koncert Ani Szlagowskiej, która zaprezentuje utwory z nadchodzącej, debiutanckiej płyty.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program dostępny na stronie www.opole.pl