Kończy pierwsza tura szczepień w opolskich Domach Pomocy Społecznej

Pierwszą dawką zaszczepieni są już prawie wszyscy podopieczni. Możliwość skorzystania ze szczepień mieli też pracownicy wszystkich trzech opolskich DPS-ów.

W placówce przy ulicy Szpitalnej 17 zaszczepiło się 15 pracowników i 43 mieszkańców. W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej szczepieniu poddało się 38 pracowników i 97 mieszkańców, a podanie pierwszej dawki dla kilku z nich zostało odroczone. Zarówno w jednej, jak i drugiej placówce, zainteresowanie było większe, jednak lekarz przesunął termin szczepienia dla kilku osób.

W Czarnowąsach szczepienie trwa, a chęć skorzystania z tej formy profilaktyki zgłosiło 34 pracowników. Spośród mieszkańców zaszczepionych ma zostać 113 osób. Druga tura szczepień w domach pomocy społecznej rusza 9 lutego. Wtedy też osoby, którym na tę chwilę lekarze odroczyli procedurę ze względów medycznych, będą mogły się zaszczepić.

Z informacji przekazanych przez placówki wynika, ze zainteresowanie szczepieniami było duże sięgające około 90 procent uprawnionych. To m.in. efekt rozmów edukacyjnych zachęcające zarówno pracowników, jak i mieszkańców do szczepień przeciwko koronawirusowi.