Konkurs fotograficzny “Festiwalowe Opole”

Rada Dzielnicy Stare Miasto organizuje w trakcie Jubileuszowej 60. edycji KFPP konkurs fotograficzny. Ideą jest pokazanie festiwalowego wizerunku miasta.

Organizatorzy przewidzieli dwie konkursowe kategorie. Pierwsza z nich pt. „Festiwalowe Opole” to subiektywne i dowolne przedstawienie miejsca, wydarzenia, osoby, architektury czy dekoracji okołofestiwalowych, a także fotograficznych interpretacji utworów muzycznych w odniesieniu do opolskiego Festiwalu. Zgłoszenie w tej kategorii może obejmować zarówno zdjęcia pojedyncze, jak i reportaże/cykle fotografii do 7 zdjęć.

Druga kreatywna kategoria pt. „Postacie Festiwalu”  to praca z modelką/modelem, w której odtworzony zostanie wizerunek artysty – laureata lub wyróżnionego artysty (lub zespołu) w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na przestrzeni kilkudziesięciu lat trwania imprezy.

Zgłoszenia należy wysłać między 5 a 19 czerwca 2023 r. do godziny 23:59 na adres mailowy: konkursfestiwaloweopole@gmail.com lub złożyć w Centrum Dialogu Obywatelskiego z formularzem zgłoszeniowym.

Nagrody w obu kategoriach to bony na materiały, sprzęt i akcesoria fotograficzne o różnej wartości. Za pierwsze miejsce IX Rada Dzielnicy Stare Miasto ufunduje bony o wartości 800 zł, drugie miejsce to bon o wartości 600zł, natomiast trzecie miejsce to bon o 400 zł. Przewidziano także wyróżnienie w wysokości 200 zł.

W skład kapituły konkursowej będą wchodzili przedstawiciele Rady Dzielnicy IX Stare Miasto, przedstawiciele Miasta Opola, Centrum Dialogu Obywatelskiego, dyrekcji Narodowego Centrum
Polskiej Piosenki oraz zaproszeni goście.

Wernisaż zwycięskich i wyróżnionych prac nastąpi w drugiej połowie lipca 2023 r w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Zdjęcia prezentowane będą także w ekspozytorach przed ratuszem w miesiącu sierpniu.

Szczegóły dotyczące konkursu: www.facebook.com/events/1632576037219181