Konkurs Premier w ramach 58 KFPP rozstrzygnięty. Zobacz co się działo

Za nami drugi dzień Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Ukoronowaniem soboty był koncert Premier w którym zwyciężyli Krystian Ochman oraz wywodząca się z naszego regionu Natalia Zastępa.

 

Wokalista śpiewając piosenkę „Prometeusz” zdobył nagrodę im. Karola Musioła, którą przyznawała publiczność głosując za pomocą SMS. Z kolei wokalistka z utworem „Wiesz jak jest” zyskała uznanie jury, którego skład utworzyli artyści, dziennikarze i krytycy z branży muzycznej.

Po za wymienionymi w konkursie zaprezentowali się także: Kasia Moś ft. Jarecki (piosenka „Dobre moce”), Bartek Królik („Zakochana”), Roksana Węgiel („Korona”), Paulla („Ostatnia noc”), PUTONROCK („Mamy lato”), A.S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska („Lubię…”), Krystian Ochman”), Three Of Us („Szklany sufit”), Martin Lange („Kłamiesz”)

Ich występy poprzedzili zwycięzcy z poprzedniego roku: Lanberry (nagroda jury) z piosenką „Plan awaryjny” i Stanisława Celińskiej (Karolinka) z „Niech minie złość”.

Natomiast w oczekiwaniu na werdykt Alicja Szemplińska, Marcin Sójka i Sławek Uniatowski zmierzyli się z repertuarem Marka Grechuty z okazji 50. rocznicy wydania płyty „Marek Grechuta i Anawa”.

W pierwszej części sobotniego koncertu można było za to przypomnieć sobie „Wielkie Przeboje Małego Ekranu” czyli muzyczne hity rodem z Telewizji Polskiej. Zaczęło się od „Wojny domowej”, a kolejne występy to już wędrówka przez poszczególne dziesięciolecia… na melodie przewodnie wielu kultowych seriali jak „Czterdziestolatek”, „Zero siedem zgłoś się”, „Matki, żony i kochanki”, „Klan” czy „M jak miłość”. Zaśpiewali je m. in. Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Anna Jurksztowicz, Ania Dąbrowska, Tomasz Stockinger, Ryszard Rynkowski czy Grzegorz Skawiński z zespołu KombII.

Drugiego dnia działo się jednak nie tylko w Amfiteatrze. W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki pojawiły się nowe gwiazdy, na Rynki znowu świetnie przyjęto „Kawiarenki z Gwiazdami”, a przy ul. Krakowskiej odsłonięto mural poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi