Konkursy do “Debiutów” i “Premier” opolskiego festiwalu

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu miał odbyć się w czerwcu, ale z uwagi na epidemię koronawirusa został przełożony na pierwszy weekend września 2020 roku.

Każdy artysta, który chciałby wystąpić w konkursach „Debiuty” i „Premiery” podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, może zarejestrować się on-line. Wystarczy wypełnić formularz NA TEJ STRONIE i wysłać swoje zgłoszenie. Nabór potrwa do 16 lipca.

Uczestnicy „Debiutów” wyłaniani są w drodze eliminacji, w ramach otwartego konkursu muzycznego, którego zasady określa regulamin. Szanse na udział w Debiutach ma także zwycięzca konkursu organizowanego przez NPCP. Wyniki konkursu poznamy 28 lipca.

Podobnie rzecz wygląda w „Premierach”. Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem konkursu, dostępnym na stronie internetowej opolskiego festiwalu.

Jeżeli ktoś jest osobą poniżej 16. roku życia, musi przygotować skan dokumentu wyrażającego zgodę opiekuna na jej udział w konkursie. Wzór takiego dokumentu również dostępny jest na stronie.

Wiadomo już, że w „Debiutach” zobaczymy zwycięzców zimowej i wiosennej edycji „Szansy na sukces”, czyli Izabelę Zalewską oraz Tomasza Jarosza.

Przypomnijmy, że laureaci obydwu konkursów zostaną uhonorowani słynną statuetką Karolinki.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły