KORONAWIRUS: MZK zmienia rozkład jazdy, ale to nie wszystko

W trosce o nasze bezpieczeństwo Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadził sporo ważnych zmian w rozkładzie jazdy, ale także w samych autobusach.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w placówkach oświatowych (np. szkołach i uczelniach), w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa informujemy, że w dniach 16-25 marca autobusy kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy z dnia wolnego od zajęć szkolnych (patrz kolumna => wakacje – dni robocze).

MZK już od dzisiaj wprowadza wydzielone strefy dla kierowcy (nie będzie możliwe wchodzenie/wychodzenie pierwszymi drzwiami) i nastąpi zupełne zawieszenie sprzedaży biletów u kierowców.

Przypominamy, że po uruchomieniu biletomatów kierowcy sprzedawali wyłącznie bilety dobowe, których sprzedaż była niewielka. Bilety dostępne są w dalszym ciągu w biletomatach mobilnych we wszystkich autobusach, w biletomatach stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta, w dotychczasowych punktach usługowo-handlowych (kioski, niektóre sklepy), w kanale internetowym (doładowanie karty OPOLKA!) oraz przez smartfona (aplikacja SkyCash).

Przypominamy również, że autobusy codziennie przechodzą zaostrzone procedury czyszczenia i odkażania (szczególnie powierzchni poręczy i uchwytów oraz biletomatów i kasowników).

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły