Koronawirus w kolejnych szkołach. 169 uczniów z LO2 na kwarantannie

Decyzją sanepidu w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu kwarantannie poddano 169 uczniów. Ponadto potwierdzono przypadki koronawirusa w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz w szkole podstawowej nr 31.

Na kwarantannę w „dwójce” wysłano uczniów trzech klas, w których potwierdzono zakażenie COVID-19 oraz dodatkowo osoby z innych klas, które brały udział w zajęciach międzyklasowych. Izolacji domowej poddano również pięciu nauczycieli. Ma ona potrwać do 2 października włącznie.

Jeszcze jutro PLO 2 pracuje zdalnie, a na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że pozostali uczniowie i nauczyciele w poniedziałek (28 września) wrócą do zająć stacjonarnych.

Potwierdzono z kolei nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego wśród pracowników szkoły. Tam nadzorem epidemicznym objętych zostało 65 uczniów. Zakażenie wykryto także w szkole podstawowej nr 31. Nie ma jednak decyzji sanepidu o włączeniu kwarantanny, ani nadzoru epidemicznego dla żadnej grupy uczniów.

Najnowsze artykuły