Krzysztof Cugowski zaśpiewa dla Domu Nadziei

Koncert z udziałem Krzysztofa Cugowskiego odbędzie się w niedzielę, 19 stycznia o godz. 17.00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz stworzenia Domu Nadziei dla bezdomnych i ubogich z Opola.

Cugowski wystąpi w ramach koncertu jubileuszowo-akustycznego i świątecznego wraz z Zespołem Mistrzów, który towarzyszy mu od dwóch lat. W jego składzie znajdują się gitarzysta Jacek Królik, perkusista Cezary Konrad, basista Robert Kubiszyn oraz klawiszowiec Tomasz Kałwak. Oprócz nich na scenie pojawi się znana w Opolu wokalistka Natalia Gosztyła, którą wspierał będzie gitarzysta Paweł Kaliciński.

Opolski koncert jest częścią trasy „50 lat na 100%”. To swoiste podsumowanie 50 lat na scenie Krzysztofa Cugowskiego. W Opolu były lider Budki Suflera zaśpiewa swoje największe przeboje oraz kolędy.

Wyjątkowe muzyczne wydarzenie ma swój szczytny cel. Jest nim wsparcie powstania Domu Nadziei dla ubogich i bezdomnych. Jego założenie zapowiedzieli w listopadzie bp Andrzej Czaja oraz siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego. Działania te wsparł prezydent Opola.

– Szukamy odpowiedniej  lokalizacji dla Domu Nadziei i będziemy rozmawiać  o tym, jak miasto może wspierać utworzenie tej przestrzeni – mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Ksiądz Jerzy Kostorz wyjaśnił, że póki co działania na rzecz bezdomnych i ubogich będą się koncentrowały w pomieszczeniach Muzeum Diecezjalnego i Domu Księży Emerytów przy ulicy Kominka. Zaadaptowana zostanie tam przestrzeń w suterenie budynku, w sumie około 100 metrów kwadratowych. Docelowo Dom Nadziei ma jednak powstać w innym miejscu.

Bilety-cegiełki na koncert kosztują 70, 60 i 50 zł i są do nabycia: w kancelarii parafii katedralnej, w furcie opolskiej Kurii Diecezjalnej oraz portierni Wydziału Teologicznego UO.

Najnowsze artykuły