Kulturalna oferta miasta wchodzi do sieci. Zapraszamy!

Pandemia wymaga dyscypliny, ale też kreatywności. Obostrzenia wymagają, abyśmy pozostali w domu, ale to nie oznacza, że oferta kulturalna miasta czeka na lepsze czasy. Zapraszamy do sieci, bo tam zacznie przybywać ofert proponowanych przez opolskie jednostki kultury.

Właśnie przygotowany został cały cykl działań online, którego szczegóły będzie można znaleźć na stronach internetowych m.in. Urzędu Miasta oraz wszystkich jednostek kultury.

Już dzisiaj Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę PLATA Marii Bitki, która w formie filmu udostępniona zostanie na fb@gswopole. W najbliższym czasie będzie można również skorzystać z wirtualnego oprowadzania po wystawie “PUNKT WIDZENIA” Łukasza Niewiadomskiego.

Ciekawe plany ma również Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, które zaprosi na zabawy muzyczne i wspólne śpiewanie z Łukaszem Szubą oraz Muzyczne Wieczorynki, czyli spotkania online dla całej rodziny, w trakcie których będzie można posłuchać piosenek, pięknych kołysanek oraz wierszowanych bajek z akompaniamentem instrumentów. Wkrótce więcej szczegółów.

Z kolei Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało międzypokoleniowe zabawy dla dzieci i rodziców w formie quizów muzycznych oraz warsztaty online z edukacyjnego studia nagrań.

Świetną propozycją będą również podcasty z Radiem Doxa, w trakcie których zaprezentowana zostanie “Historia Opolskich Przebojów”.

Działania Miejskiej Biblioteki Publicznej również przenoszą się do sieci. Wśród nich warto skorzystać z czytelni internetowej IBUK LIBRA, gdzie znajdziemy około tysiąca wartych przeczytania publikacji. Biblioteka zaprasza również na warsztaty online z tworzenia wielkanocnych pisanek, a także warsztaty ekologiczne i teatralne.

I wreszcie opolski Teatr Lalki i Aktora, który opracował szereg cykli skierowanych do opolskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, wśród nich np. jak zrobić domowy teatrzyk. Będzie można poznać online kulisy tworzenia spektakli, a także wysłuchać pięknych baśni. A przy okazji pamiętajmy, że dzisiaj po raz 59. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły