Ławki na Malinie znów służą mieszkańcom

Po tym jak ktoś zdemontował i ukradł ławki zostały one odbudowane. Wiata na kąpielisku znów zachęca do wspólnego wypoczynku.

W grudniu poprzedniego roku ktoś ukradł drewniane deski z ławek ze specjalnej wiaty, która powstała w okolicach kąpieliska Malina. Wówczas zostały tylko betonowe postumenty, które są bardzo ciężkie. Mieszkańcy, którzy cieszyli się z nowego miejsca raptem trzy tygodnie, zawiadomili Policję i szukali sprawcy.

Dzięki zaangażowaniu przewodniczącego miasta Łukasza Sowady i przy wsparciu MOSiR-u Opole w wiacie stanęły nowe siedziska. Mamy nadzieje, że ławki posłużą dłużej niżeli poprzednie. Jednocześnie Rada Dzielnicy Malina uprasza wszystkich korzystających o poszanowanie i dbanie o miejsce dedykowane wspólnemu wypoczynkowi.
Apel wystosowano, gdyż ktoś podpalał betonowe elementy i pozostawił puste butelki

Miejsce dedykowane mieszkańcom dzielnicy, ale także wszystkim, którzy przyjeżdżają wypocząć na kąpielisko wykonano w ramach wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019. Malina w efekcie realizacji projektu pod nazwą „Jezioro Malina – Modernizacjia Terenów Zielonych” dołączyła do sieci opolskich kąpielisk i zyskała taki status.

Pomógł w tym wspólny projekt, który przygotowały dzielnice Groszowice, Grotowice, Grudzice i Malina. Zakłada on ogólny dostęp do plaży i infrastruktury dla wszystkich Opolan. W ramach projektu usypana została druga plaża, powstały dwie przebieralnie i toalety tymczasowe oraz wiata ze stanowiskami do grillowania.

Najnowsze artykuły