List otwarty prezydenta w sprawie “Ośmiornicy Wiśniewskiego”

Od 2015 roku Arkadiusz Wiśniewski był obiektem hejtu, niewybrednych ataków i drwin ze strony fanpage “Ośmiornica Wiśniewskiego”. Po awarii Facebooka poznaliśmy osoby, które za tym stały.

Błąd w systemie sprawił, że użytkownicy Facebooka przez jakiś czas mogli sprawdzić, kto zarządza różnymi fanpage’ami na tym portalu społecznościowym. Ustalono między innymi, że jedną z osób, która stoi za „Ośmiornicą Wiśniewskiego” jest radny Platformy Obywatelskiej Przemysław Pospieszyński. Ten w oświadczeniu przesłanym mediom napisał, że „… profil powstał jako element kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi i miał mieć charakter informacyjno-satyryczny”. Profil był prowadzony przez 5 lat i nagle „zniknął”.

Mamy do czynienia z wyjątkowo przykrą i paskudną sytuacją – ocenił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Jednocześnie wystosował list otwarty do polityków PO: senator Danuty Jazłowieckiej i posłów Tomasza Kostusia i Ryszarda Wilczyńskiego.

Podkreśla w nim, iż „Pan rzecznik (Przemysław Pospieszyński jest rzecznikiem PO – przyp.) niegodną działalność prowadził w sposób ciągły przez wiele lat (od 2015 r.). Korzystając z anonimowości w sieci, wielokrotnie manipulował informacjami, bezprawnie wykorzystywał materiały fotograficzne będące m. in. moją własnością i niszczył mój wizerunek. Tym samym krzywdził mnie i moją rodzinę. Dziś tłumaczy się, że tak robią wszyscy, a poza tym to taka metoda walki politycznej”.

Prezydent domaga się też reakcji i na zakończenie podkreśla „Pokażcie, że słowo przyzwoitość dalej ma swoją wartość, a zatem wyklucza ze swego grona hejt i język nienawiści”.

Cały list poniżej.

LIST OTWARTY PREZYDENTA WIŚNIEWSKIEGO

Najnowsze artykuły