Logistycy z Opola służą na wschodniej granicy

10. Opolska Brygada Logistyczna wspiera żołnierzy pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy. Dzięki niej żołnierze mają do dyspozycji kontenery mieszkalne, kasyno polowe oraz polowe pralnie kontenerowe.

Opolanie w rejonie działań wojskowych utworzyli logistyczne zgrupowanie zadaniowe. Opolscy żołnierze są odpowiedzialni za organizację polowego punktu magazynowego, w którym przechowywana i dystrybuowana będzie żywność dla stacjonującego na granicy polskiego wojska. Na miejsce dotarły chlebowozy i samochody ciężarowe z chłodniami, a także cysterny z wodą i paliwem. Przetransportowano także kontenery chłodnicze oraz kuchnię polową. Do dyspozycji żołnierzy są także kontenery mieszkalne, w których mundurowi mogą odpocząć po służbie. Na granicy są zatem siły do obsługi punktu, magazynierzy, kierowcy, kucharz czy zespół medyczny.

Realizujemy duże logistyczne zadanie, które potrwa tak długo, jak długo będą stacjonować nasze wojska na granicy – zaznacza kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy Opolskiej Brygady.

10. Opolska Brygada Logistyczna współpracuje m.in. z 1. Brygadą Logistyczną z Bydgoszczy.

W ostatnich latach nie było potrzeby, by opolska jednostka prowadziła podobne działania na którejś z granic naszego kraju, choć żołnierze Brygady pełnili służbę na posterunkach przy granicy województwa podczas minionej fali pandemii koronawirusa.

fot. Piotr Płuciennik