Lwy Opolskiej Turystyki przyznane

Poznaliśmy laureatów konkursu „Lew Opolskiej Turystyki”, który w tym roku odbył się pod szyldem 20-lecia obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej. Wśród nagrodzonych z całego regionu są także reprezentanci Opola.

Nagrody w tym konkursie są przyznawane dla podkreślenia znaczenia działalności na rzecz rozwoju oraz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa Opolszczyzny. W tegorocznej edycji położono nacisk na podkreślenie i zaprezentowanie zmian w regionie, na które wpłynęła obecność w Unii Europejskiej.

Do konkursu Lew Opolskiej Turystyki zgłaszane są osoby zasłużone dla upowszechniania walorów turystycznych województwa opolskiego, ale też produktów, atrakcji i oferty turystycznej regionu.

Spośród zgłoszonych osób kapituła wybiera laureatów, którzy otrzymują tytuł „Lwa Opolskiej Turystyki” w takich kategoriach jak: działalność społeczna, samorządność i przedsiębiorczość.

Z uwagi na wyjątkowość edycji gali wręczono nagrody Super Lwa Opolskiej Turystyki za szczególne osiągnięcia w tym obszarze. Statuetki odebrali m.in. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu Jarosław Wasik oraz dyrektor Opolskiego Ogrodu Zoologicznego Lesław Sobieraj.

W tym roku poza konkursowymi statuetkami Zarząd Województwa Opolskiego uhonorował pamiątkowymi medalami „20-lecia Opolskiego w Unii Europejskiej” osoby, bez których nie byłoby rozwoju tej dziedziny życia społecznego. W kategorii samorządność wyróżniono także przedstawicieli stolicy regionu – prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, Wiceprezydent Opola Małgorzatę Stelnicką, Przewodniczącą Rady Miasta Opola Barbarę Kamińską oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej opolskiego magistratu Magdalenę Matyjaszek, .

fot. Łukasz Józwenko/Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Najnowsze artykuły