Magda Umer odsłoniła swoją gwiazdę w Alei

To już tradycja, że przy okazji Dni Opola kolejni Artyści odsłaniają swoje gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Do tego grona dołączyła dziś (16.06) Magda Umer.

Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich, występując m.in. w klubie „Stodoła”[5]. W 1969 po pomyślnym występie na Zimowej Giełdzie Piosenki z utworem „Jeśli myślisz, że ja cię nie kocham, to się mylisz” została dopuszczona do udziału w konkursie „Debiutów” na 7. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymała wówczas wyróżnienie za wykonanie kompozycji „Jedź na urlop, Romeo”. Tak zaczęła się jej przygoda z opolskim Festiwalem, którego jest jedną z ikon. Uczestniczyła w nim zarówno jako artystka, scenarzystka oraz reżyserka. Wyreżyserowany przez nią w 1997 roku koncert „Zielono mi” w hołdzie Agnieszki Osieckiej to dziś uważany jest za jeden z najlepszych w historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Magda Umer do Opola przyjechała nie tylko by odsłonić swoją gwiazdę ale też by przekazać niezwykłe przedmioty do Muzeum Polskiej Piosenki:

–  Postanowiłam podarować Muzeum Piosenki Polskiej dwa zeszyty ze słowami starych tekstów piosenek, które od 1949 roku prowadziła pani Janina Boguszówna, mama Małgosi Zdziarskiej. Myślę że Tam będzie dla nich najlepsze miejsce, bo nie wiem czy gdzieś jeszcze w naszej ojczyźnie ktoś tak pięknie opiekuje się piosenkami. Do zobaczenia i do usłyszenia – napisała w swoich mediach społecznościowych Magda Umer.

O godzinie 18:00 będzie można usłyszeć Magdę Umer na żywo. Wystąpi ze swoim recitalem w Muzeum Polskiej Piosenki.

Najnowsze artykuły