Majówka w Opolu z okazji Święta Konstytucji pełna atrakcji

W tym roku celebrowano ten dzień w naszym mieście na opolskim rynku, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, zarówno na scenie jak i wokół niej. Na 3 maja przygotowano bowiem mnóstwo atrakcji historycznych, narodowych i muzycznych.

Wszystko rozpoczęło się etiudą historyczną nawiązująca do historii Konstytucji 3 Maja z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Następnie popis dała Orkiestra Dęta i Sekcja Mażoretek „Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego.

Później rozpoczął się pokaz „Śląsk opolski” i inne tańce regionalne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Komes z Kędzierzyna-Koźla. Następnie prym wiodła Polska Piosenka z lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku w wykonaniu Bialskiej Orkiestry Dętej z Białej.

Zaprezentowana została także Suita tańców narodowych” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Komorno. Nie zabrakło także specjalnego programu „Vivat Maj. 3 Maj!” czyli wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych (karaoke) z Marią Skiba, Darią Pakosz i Andrzejem Skibą. Wszystko zwieńczył koncert zespołu Future Folk

Nie obyło się bez innych atrakcji jak: rodzinne warsztaty artystyczne, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych, stanowiska animacji dla dzieci, poczęstunek grochówką wojskową, fotobudka i bezpłatne egzemplarze Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.