Mateusz Czyżycki odchodzi z Odry Opole

Jeden z liderów środka pola Odry Opole, Mateusz Czyżycki został piłkarzem Warty Poznań. 22-latek tym samym trafił do ekstraklasy.

Wychowankiem Olimpii Brzesko interesowało się wiele klubów zarówno z ekstraklasy, jak i z zaplecza. Najgłośniej mówiło się jednak o potencjalnym transferze do Górnika Zabrze, lecz w ostatnich dniach faworytem do transferu został świeży beniaminek elity – Warta Poznań.

Już od jakiegoś czasu prowadziłem rozmowy z dyrektorem sportowym Warty Poznań, ponadto ten klub doradził mi też mój menedżer – opowiada były pomocnik Odry. – No i trener Piotr Tworek przedstawił mi fajny plan, jaki ma na drużynę. Usłyszałem, że mam spore szanse na grę, ale oczywiście muszę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Podoba mi się taka perspektywa – dodał.

Czyżycki w rozgrywkach 2019/2020 rozegrał 32 spotkania, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował trzy asysty. Miał bardzo dużo udział w utrzymaniu opolskiej drużyny w I lidze. Dla Odry był to ostatni moment, aby na pomocniku zarobić jeszcze jakieś pieniądze, bowiem jego kontrakt obowiązywał tylko do końca roku.

22-latek jest kolejnym piłkarzem po Patryku Janasiku, który dzięki świetnej rundzie wiosennej zapewnił sobie transfer do zespołu ekstraklasowego. Janasik z kolei wzmocnił Śląsk Wrocław.

Najnowsze artykuły